Erasmus+: Актуальні програми мобільності

Студенти різних рівнів (бакалаври, магістри, PhD) та викладачі з Могилянки мають нагоду взяти участь в академічній програмі мобільності Erasmus+. Програма передбачає навчання в університетах-партнерах з ЄС, звільнення від сплати за навчання, надання гранту для покриття витрат на переліт та щомісячної стипендії. Курси, що були прослухані та успішно складені в університеті-партнері, перезараховуються у НаУКМА за спеціальною процедурою без складання додаткових іспитів.

«Для викладачів можлива мобільність для викладання (переважно очікується 8 годин викладання на тиждень, якщо інше не погоджене із партнерським університетом) або для викладацького стажування (робота над вдосконаленням курсу, вивчення досвіду викладацьких методик тощо),» – Міжнародний відділ НаУКМА Викладачі також отримують фінансування з фонду, що покриває витрати на проживання, щоденну фінансову підтримку та дорожні витрати.

Наразі для студентів є можливість аплікування до таких університетів: University of Lille (Франція), Universite Paris1 Pantheon-Sorbonne (Франція), Comenius University Bratislava (Словаччина), Gießen University (Німеччина) – до 5го квітня; Ruhr-University Bochum (Rub) (Німеччина), Otto von Guericke University Magdeburg (Німеччина), Università degli Studi di Torino (Італія), Friedrich-Schiller-Universität Jena (Німеччина) – до 3го травня. Для викладачів доступні всі з вищеперерахованих навчальних закладів, додатково існує можливість подачі до інших університетів.

Авторка: Гнатченко Руслана

Редактор: Кушнір Марко