Навчання без допомоги Всесвітньої мережі

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який забороняє під час навчання користуватися вчителям та учням усіма пристроями, що мають доступ до мережі Інтернет. На думку депутата О. Гончаренко такий крок змотивує учнів сконцентруватися на навчанні. Зокрема, доступ до інформації учні будуть отримувати безпосередньо з підручників або з матеріалів, що будуть надаватися вчителями. Таким чином, можна уникнути фейкової інформації та дезорієнтації у інформаційному просторі.

Також він додав, що соціальні мережі заважають живому спілкуванню учнів з батьками та однолітками. З іншого боку, такий крок може завадити сучасним школярам навчитися орієнтуватися у різноманітності контенту та новин в просторі електронного мас-медіа. Задача сучасної школи – надання не лише основного базису, але і актуальної освіти, яка допоможе випускникам орієнтуватися у Всесвітній павутині.

На противагу можна додати, що така практика уже існує в таких країнах, як Франція, США, Греція. Зрештою, система освіти та її якість у цих країнах відрізняється від українських реалій, а тому ми не можемо говорити про успішність цієї практики у вітчизняних школах.

Автор новини – Трохименко Дарія, редактор – Булавіна Марія.