Введення нової формули розподілу коштів між вищим навчальними закладами

На початку 2020 року була оголошена інформація про те, що фінансування отримають 136 вищих навчальних закладів України та 12 філій. На фінансування університетів буде виділено понад 16,26 млрд гривень.

Сутність нової формули полягає у появі стимулу для університету розвиватись, оскільки університети з кращими показниками отримають більше коштів, на відміну від їх конкурентів, нижчих за рейтингом.

Держава створюватиме стимул збереження університетського профілю.

Головними критеріями є: масштаби університету, позиція у рейтингу, кількість бюджетних місць, регіональний коефіцієнт. Важливим фактором є те, що з 2021 року буде додано критерій працевлаштування випускників, що відслідковуватиметься за допомогою онлайн системи.

Університети, які матимуть 1000 і менше студентів, будуть заохочені до об’єднання з іншими університетами, оскільки віділених коштів державою буде не вистачати на забезпечення тривалості життя навчального закладу.

Автор новини – Шулежко Валерія, редактор – Булавіна Марія.