Освітня поїздка членів Асоціації студентів-політологів НаУКМА до Маріуполя

Cтуденти Асоціації студентів-політологів НаУКМА відвідали Маріуполь у рамках триденної освітньої експедиції за організаційної підтримки організації студентів-міжнародників та політологів Маріупольського державного університету Дипкорпус. Протягом поїздки студенти ознайомилися з досвідом культурного, інституційного та освітнього розвитку Маріуполя, дискутували з громадськими активістами та міською владою, досліджували регіон Приазов’я.

Студенти НаУКМА взяли участь у круглому столі, організованому Маріупольським Державним Університетом, темою якого стало повернення та реінтеграція тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Дискусія відбувалася між студентами та викладачами політології та міжнародних відносин.

Студенти, які взяли участь у поїздці охоче поділилися своїми враженнями:

“Ідея поїхати в Маріуполь від самого початку видалась нам потрібною і корисною. Адже політологи, які аналізують і створюють суспільну дискусію, мають дивитися в суть питання, бачити різні точки зору, відчувати нюанси. Особистісне спілкування зламало багато клеше, змусило задуматися над глобальними питаннями, навіть змотивувало декого із студентів МДУ перейти на спілкування українською. Це і було метою поїздки, і я вдячний нашим маріупольським колегам за таку можливість почути одне одного і налагодити платформу для подальшої співпраці”, — зазначив голова Асоціації студентів-політологів Роман Стеблівський.

“Експедиція на схід України була максимально пізнавальною для мене, як для людини, що п’ять років тому поїхала з окупованого Донецьку. Я був у Маріуполі усього рік тому, та навіть за цей час місто змінилося, з’явилося багато нових можливостей для студентів та містян. Я відчув значний брак діалогу між українцями, нерозуміння у багатьох питаннях. Багато місцевих під впливом пропаганди боялися навіть спілкуватися з нами російською мовою, що здивувало мене як російськомовну людину, яка не зазнала жодних утисків за п’ять років життя у Києві та на Заході. Але найбільше мені сподобалося живе спілкування з колегами з Маріуполя, обмін досвідом та емоціями від поїздки та спостерігання за тим, як регіон розвивається” — описує свої враження від поїздки студент політології Ігор Макаров.

Дивіться більше на нашій сторінці в Instagram!