Прес-реліз: В Ужгороді відбувся круглий стіл «Гуцульська республіка: віхи історії»

21 січні в місті Ужгород відбувся круглий стіл, метою якого було обговорення історичних передумов виникнення Гуцульської республіки та її значення в контексті української історії.

У зустрічі приймали участь відомі професори та науковці Закарпаття, а модератором заходу був доктор історичних наук – Роман Офіцинський.

Учасники круглого столу обговорили із присутніми передумови та процес створення Гуцульської республіки, а також її приєднання до України. Більше за те, науковці обговорювали побут, політичний устрій та культуру республіки – аспекти, які є на сьогоднішній день маловідомими для суспільного загалу.

Наприкінці круглого столу, учасниками була висунута пропозиція встановити меморіальну дошку на будинку де проживав Степан Клочурак – президент Гуцульської республіки та її видатний політичний діяч. Також були озвучені пропозиції видання документальної книги і документального фільму про життя політичного діяча.

Автор: студент кафедри соціології НаУКМА Роман Костів