НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Конкурс наукових робіт на звання лауреата Фонду пам’яті Сергія Рябова

 

 • Міжнародний Благодійний Фонд відродження Києво-Могилянської Академії
 • Кафедра політології Національного університету “Києво-Могилянська академія”
 • Інститут громадянської освіти імені Сергія Рябова НаУКМА

 оголосили конкурс

на кращу наукову статтю з тематики розвитку громадянської освіти та громадянського суспільства в Україні для отримання іменної стипендії з Фонду пам’яті Сергія Рябова.

Мета конкурсу: заохотити студентів познайомитись з творчою спадщиною С.Рябова, привернути увагу до актуальної тематики громадянської освіти та громадянського суспільства в Україні

Умови участі: у конкурсі можуть взяти участь студенти другого-четвертого року навчання на бакалаврських програмах; студенти першого року навчання на магістерських програмах, що навчались на бакалаврських програмах ФСНСТ – спеціальність політологія. Умовою перемоги в конкурсі є зобов’язання лауреата опублікувати статтю протягом 2020-2021 навчального року. 

Конкурсанти при написанні наукових статей/робіт обирають наукового керівника/консультанта з числа викладачів кафедри політології.

Часові рамки конкурсу:

 • До 5 листопада 2020 р. – прийом заявок на участь: https://forms.gle/s4RgVXZ4ToT3kNQx9 
 • До 1 грудня 2020 р. – прийом текстів наукових статей
 • До 15 грудня 2020 р. – оцінювання поданих на конкурс робіт експертною комісією
 • До 20 грудня 2020 р. – оголошення переможців.

Призовий фонд конкурсу: Студентський Стипендіальний Фонд пам’яті Сергія Рябова* для підтримки студентів бакалаврських програм Факультету соціальних наук і соціальних технологій НаУКМА спеціальності політологія засновано з коштів цільової благодійної допомоги випускниці НаУКМА 2006 року Дарини Краснолуцької з метою заохочення діяльності студентів, мотивованих на досягнення високих показників у навчальній та науковій діяльності.

Фонд передбачає  фінансову підтримку двох лауреатів.

Розмір  кожної премії становить 39 200 грн.

*Рябов Сергій Геннадійович, професор, доктор філософських наук, викладав в НаУКМА на кафедрі політології. Помер 16 квітня 2008 року від онкології. Заснував в НаУКМА Центр «Інститут громадянської освіти».

Рябов С.Г.

Умови участі:

 • У конкурсі можуть взяти участь студенти, які цікавляться актуальними проблемами розвитку громадянської освіти та громадянського суспільства в Україні.
 • До 5 листопада 2020 року учасники повідомляють оргкомітет про свої наміри щодо участі у конкурсі на здобуття гранту, заповнюючи онлайн форму заявки: https://forms.gle/s4RgVXZ4ToT3kNQx9
 • Учасники конкурсу з 14 жовтня по 1 грудня 2020 року (включно) надсилають в електронному вигляді заявку на участь і текст свого наукового дослідження на e-mail: ice@ukma.edu.ua
 • Для забезпечення максимальної об’єктивності та прозорості процесу оцінювання, робота кожного учасника буде подаватися на розгляд експертної комісії під номером – без вказівки ПІБ автора.
 • Матеріали на конкурс подаються у формі наукових статей обсягом понад 20000 зн. Обов’язковою умовою є опрацювання наукової спадщини  С.Рябова, розгляд його ідей, посилання на них у науковому дослідженні (не менше 20% ).
 • Обов’язковою умовою участі у конкурсі є подача матеріалів українською мовою. Подані матеріали повинні бути ретельно вичитані, перевірені та відредаговані остаточно. Відповідальність за зміст статей та їх унікальність несуть їх автори та наукові керівники/консультанти.
 • Оформлена робота разом з заявкою надсилається на e-mail:  ice@ukma.edu.ua
 • Усі роботи, подані на конкурс у встановлений термін, будуть оцінюватися незалежною експертною комісією.
 • Роботи не повертаються та не рецензуються.
 • Заявка оформлюється українською мовою та надсилається за вказаною електронною адресою. У заявці слід вказати:
 • Відомості про автора (П.І.Б., курс, спеціальність)
 • Відомості про наукового керівника/консультанта (П.І.Б., посада, науковий ступінь, вчене звання)
 • Назва статті і коротку її анотацію. 
 • Координати для зв’язку: електронна пошта, телефон, адреса.

Вимоги до оформлення конкурсних статей. 

 • Стаття повинна бути оформлена у відповідності із вимогами ВАК України.

Заявки на участь приймаються до 5 листопада  2020 року.

Експертна комісія

Чабанна Маргарита Валеріївна – кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Амельченко Наталія Анатолівна – кандидат філософських наук, доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська  академія».

Зубрицька Людмила Йосипівна – кандидат політичних наук, викладач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», Директор Інституту громадянської освіти імені Сергія Рябова  НаУКМА.

Кисельов Сергій Олегович – кандидат філософських наук, доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Гнатюк Микола Миколайович – доктор політичних наук, доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Результати конкурсу:

За результатами оцінювання іменні стипендії отримали:

Сингаєвська Дарія, студентка 3 курсу бакалаврської програми «Політологія», за роботу :”Замкнуте коло протиборства українського громадянського та негромадянського суспільства”, яка набрала 215 балів.

Рижак Катерина, студентка 4 курсу бакалаврської програми «Політологія»,  за роботу : “Концепт громадянської освіти як один з найголовніших чинників формування громадянського суспільства”, яка набрала 214 балів.

Вітаємо переможців!!!

Конкурсні бали усіх учасників виглядають наступним чином:

Коваленко Роман, робота на тему: “Ціннісні характеристики українського громадянського суспільства” –  210 балів;

Стеблівський Роман, робота на тему: “Моменти шаленства: вплив вистав політики незгоди на розвиток громадянського суспільства в Україні” – 196 балів;

Дубик Марія, робота на тему: “Молодіжна організація «Пласт» як частина громадянського суспільства та суб’єкт громадянської освіти в Україні” – 194 бали;

Гнатченко Руслана, робота на тему: “Громадянська освіта в Україні як один з шляхів досягнення Good Governance”, – 176  балів;

Таценко Ілона, робота на тему: “Стан та проблеми громадянської освіти в Україні”, – 167 балів.