НОВИНИ ТА ПОДІЇ

РЯБІВСЬКІ ЧИТАННЯ  – 2021

26 лютого 2021 року відбулась наукова онлайн-конференція у рамках проекту Інституту громадянської освіти НаУКМА “РЯБІВСЬКІ ЧИТАННЯ”.

Тема конференції: “Громадянське суспільство VS громадянська освіта: Україна та світ”.

Організатори: кафедра політології НаУКМА, Інститут громадянської освіти імені С.Рябова.

У рамках конференції підведено наукові підсумки конкурсу студентських робіт на звання лауреата Фонду пам’яті Сергія Рябова, який було проведено у жовтні-грудні 2020 року.

До обговорення ідей та виступів запрошено конкурсантів, їхніх наукових керівників, членів експертної комісії та всіх зацікавлених у надважливій тематиці розвитку громадянського суспільства та громадянської освіти в Україні та світі.

ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ

10.00 – 10.10 Реєстрація учасників  
10.10 – 10.30 Вітальне слово організаторів
10.10 – 12.00  Експертна панель

Виступи учасників конференції

12.00 – 12.30 Перерва
12.30 – 15.00 Студентська панель

Підсумки конкурсу студентських робіт на звання лауреата Фонду пам’яті Сергія Рябова.

Виступи організаторів, конкурсантів, наукових керівників, членів експертної комісії. 

15.00 – 15.10 Підсумки

Детальну програму конференції можна переглянути тут: Програма_РЯБІВСЬКІ ЧИТАННЯ_26.02.21.

Тези виступів конференції можна переглянути за посиланням: http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/20681

Громадянське суспільство vs громадянська освіта. Збірка тез 2021

Оголошено переможців конкурсу наукових робіт на звання лауреата Фонду пам’яті Сергія Рябова

У жовтні 2020 року за ініціативи Міжнародного Благодійного Фонду відродження Києво-Могилянської Академії, кафедри політології та Інституту громадянської освіти імені Сергія Рябова НаУКМА було оголошено конкурс наукових студентських робіт на звання лауреата Фонду пам’яті Сергія Рябова.

Студентський Стипендіальний Фонд пам’яті Сергія Рябова* для підтримки студентів бакалаврських програм Факультету соціальних наук і соціальних технологій НаУКМА спеціальності політологія було засновано з коштів цільової благодійної допомоги (100 тис грн) випускниці НаУКМА 2006 року Дарини Краснолуцької з метою заохочення діяльності студентів, мотивованих на досягнення високих показників у навчальній та науковій діяльності.

До участі у конкурсі було подано 7 робіт, що охоплювали тематику розвитку громадянського суспільства та громадянської освіти.

За результатами оцінювання іменні стипендії отримали:

  • Сингаєвська Дарія, студентка 3 курсу бакалаврської програми «Політологія», за роботу :”Замкнуте коло протиборства українського громадянського та негромадянського суспільства“. Науковий керівник – Леся Бідочко, к. політ. н., викладачка кафедри політології.
  • Рижак Катерина, студентка 4 курсу бакалаврської програми «Політологія», за роботу : “Концепт громадянської освіти як один з найголовніших чинників формування громадянського суспільства”. Науковий керівник – Людмила Зубрицька, к. політ. н., викладачка кафедри політології.

Також участь у конкурсі взяли студенти-політологи: Коваленко Роман, Стеблівський Роман, Гнатченко Руслана, Таценко Ілона, Дубик Марія.

Оргкомітет конкурсу висловлює вдячність усім учасникам за те, що віднайшли наукову сміливість та ініціативу, за чудові та ґрунтовні роботи! Їхнім науковим керівникам – за допомогу конкурсантам! Експертам – за приділений час та відгуки!

Щира вдячність пані Дарині Краснолуцький за таку підтримку молодих науковців!

Наукові підсумки конкурсу буде підведено на щорічних «Рябівських читаннях-2021», які відбудуться у лютому в рамках Днів науки-2021. До обговорення ідей та виступів запрошуються конкурсанти, їхні наукові керівники, члени експертної комісії та всі зацікавлені у надважливій тематиці розвитку громадянського суспільства.

Рябов С.Г.

*Рябов Сергій Геннадійович, професор, доктор філософських наук, викладав в НаУКМА на кафедрі політології. Помер 16 квітня 2008 року від онкології. Заснував в НаУКМА Центр «Інститут громадянської освіти».