Новини

Що краще для політиків: твіттер, регіональні газети чи відео в ютубі?

Мало хто уявляє, як конкретно влаштована «внутрішня кухня» політики. Хто відповідає за зв’язок зі ЗМІ, хто пише (чи ні) промови для виступів і що взагалі таке «прес-офіс». 3 лютого у Києво-Могилянській академії про це розповіла фундаторка NPG new political generation, політична консультантка Ірина Сєрова. 

Вона прочитала лекцію «Прес-офіс: принципи організації і функціонування в політичних організаціях», у якій поділилася зі аудиторією своїм досвідом та інсайтами. Ірина розповіла, якими навичками повинен володіти прес-секретар та про міфи щодо цієї професії. 

А для того, щоб дізнатися більше цікавого, приходьте на наступні відкриті лекції в рамках публічних лекцій Інституту громадянської освіти імені Сергія Рябова!

Авторка: Котяхова Євгенія

Редакторка: Рижак Катерина

На перетині політики та PR: у НаУКМА відбулася лекція Ірини Сєрової

Сьогодні, 3-го лютого, у рамках серії публічних лекцій Інституту громадянської освіти політична консультантка Ірина Сєрова розповіла про принципи організації та функціонування прес-офісів у політичних організаціях.

Політична консультантка з 17-річним стажем поділилась досвідом, здобутим у професії. Було обговорено кейси з практики в українській та світовій політиці. У цьому контексті згадали теми організації штату прес-офісу, базиси його функціонування, правильну роботу з телеканалами та соцмережами.

Лекторка допомогла студенству розібратися з актуальними питаннями:

  • Що треба прес-секретарю: необхідні риси та навички?
  • Які міфи про прес-радників зустрічаються у професії?
  • Де і як знайти контакти зі ЗМІ?
  • Чому дружніх журналістів не буває?
  • Яким є сучасний контекст для ЗМІ?
  • Які спеціалісти потрібні в прес-службі?

Пані Ірина радить враховувати власні амбіції, бо якщо “хочете сяяти – вам у політику, а не в прес-секретарі!”

 

Автор:Винокур Богдана

Редактор:Вахняк Лілія

 

Стартував відбір на 11-ий Відкритий Університет Реформ

Відкритий університет реформ оголосив набір на 11 сезон навчання.

Освітній проект Центру демократії та верховенства права та Коаліції – Реанімаційний Пакет Реформ демонструє молоді як проходить процес творення та запровадження реформ.

Учасники будуть занурені у роботу протягом трьох місяців з реформаторами, представниками громадських організацій, громадськими активістами, експертами, фахівцями, журналістами з питань створення та впровадження ефективних реформ.

Основні правила та вимоги:
Подати заявку: до 23:59, 16 лютого 2020 за посиланням.
Участь у навчанні безкоштовна.
Початок навчання: 14 березня 2020 року
Навчання проходить у місті Києві.
Відбір проводиться на конкурсній основі – найкращі кандидати будуть запрошені на співбесіду.
Виникли запитання – пишіть на oureforms@gmail.com, тема листа “Запитання. ВУР 11”

Студенти-політологи могилянки розпочали новий триместр з проходження практики в аналітичних центрах!

У Могилянці розпочався новий триместр  –  а разом з ним і нові випробування для її студентів на інтелектуальному фронті!   У студентів 3-го року навчання Кафедри політології НаУКМА  нарешті розпочалася практика. І наразі вони, обравши собі відповідні та зручні для кожного з них місця для її проходження, активно стажуються та набираються відповідного досвіду у сфері розробки та оформлення аналітичних документів, роботи з  big data та іншими матеріалами, які, після випуску сьогоднішніх студентів зі своєї альма-матер, так знадобляться майбутнім політологам у їх подальшому житті та професійній кар’єрі!

Редактор: Голод А. А.

Журналіст: Гацанюк. В. Ю.

НаУКМА твердо утримує позиції найуспішніших університетів за середнім балом вступників ЗНО.

Національний університет “Києво-Могилянська академія ” другий рік поспіль лідирує за показником середнього бала ЗНО серед вступників на бюджету форму навчання. Таке повідомлення з’явилося на на інформаційному порталі “Вступ.Освіта.UA”

За останнім підрахунками, середній бал ЗНО зарахованих на бюджет становить 187.88. Найбільш затребуваною спеціальністю у 2019 за даними порталу стало “Право”. Середній рейтинговий бал серед бюджетників складає 191.99, з конкурсом на одне місце обсягом 16 осіб. 

Серед університетів з “Найвищим балом ЗНО на контакт” НаУКМА здобула друге місце у рейтингу з показником 173.99 бала. 

Автор: Гулєвич Владислав

Редактор: Вакулюк Марія

Випускник кафедри політології дав лекцію на тему українських think tanks

21 січня Політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Сергій Шаповалов виступив у стінах альма-матер з публічною лекцією на тему «як працюють українські think tanks”.

Про це повідомляє Інститут громадянської освіти імені Сергія Рябова на своїй сторінці у Telegram.

Під час виступу Сергій Шаповалов висвітлив питання, які найчастіше турбують студентів та студенток кафедри політології Києво-Могилянської Академії. Зокрема аспекти специфіки працевлаштування студентів в аналітичних центрах, які навички можуть стати конкурентними перевагами та як їх вдосконалювати. 

Лектор також поділився зі студентством внутрішньою кухнею аналітичних центрів та наголосив, що наразі вони активно розвиваються та допомагають зрозуміти політико-соціальну реальність в Україні.

Автор: Пенькова Дарина

Редактор: Вакулюк Марія

 

Магістерська програма “Антикорупційні студії” – нова революція Могилянки 

У вересні 2019 року НаУКМА запустила унікальну для України магістерську програму “Антикорупційні студії”. Майбутні магістри політології отримають інноваційну підготовку за допомогою сучасного методологічного інструментарію дослідження корупції та антикорупційної діяльності.

Нова програма дасть можливість отримати міждисцплінарні знання й навички серед таких наук як політологія, економіка, соціологія і право, а також перспективу реалізації в антикорупційній діяльності за допомогою широкої практичної діяльності.

Окрім кафедри політології НаУКМА, фундатором нової програми є Міждисциплінарний науково-освітній центр щодо протидії корупції в Україні (ACREC), що означає якісну освіту європейського рівня і можливість підтримки у ефективній реалізації себе як фахівця.

Долучайтеся до нової магістерської програми “Антикорупційні студії” та змінюйте себе і нашу країну.

Редактор: Голод А. А.

Журналіст: Копейкін. Є. В.

Допомога молодим стартаперам: у НаУКМА безкоштовний бізнес-екселератор для студентів розпочне роботу в березні 2020.

Організація FeelGoodLabs надасть можливість креативним і талановитим спудеям Києво-Могилянської Академії отримувати як фінансову допомогу, так і менторство у перетворенні ідеї на успішну справу, що приносила б задоволення та прибуток.

Бізнес-екселератором є сервісна організація, яка на ранніх стадіях підтримує проєкти стартаперів і займається як перевіркою нової справи, так і її комерціалізацією. Дана програма буде тривати протягом двох місяців та буде абсолютно безкоштовною для студентів. Минулого року за участь у такому онлайн-акселераторі доводилося платити від 400 до 1400 доларів, ціна залежала від плану майбутнього навчання.

Майбутні підприємці отримають можливість представити свою бізнес-ідею експертам та, у разі її схвалення стати учасниками програми екселерації. Їм також надаватимуть грошову підтримку, навчатимуть основам бізнесу, до того ж допоможуть отримати перших клієнтів та прибуток.

“Наша місія: допомагати талановитим молодим людям перетворити свою ідею на успішний бізнес та заробляти на цьому гроші.” — зазначається на офіційному сайті FeelGoodLabs.

Важливе про вибори: кандидати дали інтерв’ю студентському виданню

2 лютого журналістська команда університетського видання «Спудейський вісник» опублікувала серію інтерв’ю із усіма кандидатами в президенти НаУКМА, присвятивши цій темі спецвипуск. Окрім бесіди з кандидатами, у ньому можна знайти нюанси виборної процедури, а також загальну інформацію про претендентів на пост президента.

В особистих інтерв’ю кандидати відкрито поділилися своїми думками щодо Могилянської спільноти та вражень від наявного становища університету. Також вони розкрили деталі власних передвиборних програм, розповіли про плани, амбіції і накреслили образ ідеального університетського очільника. 

Нагадуємо, що вибори президента відбудуться 5 лютого

Автор: Васильєва Марія

Редактор: Вакулюк Марія

«Гумор по-могилянськи» – готуйтеся!

Новостворена студентська організація MaStandUp розпочала свій зимовий
сезон жартів, провівши 2 лютого перший у цьому році відкритий мікрофон у
GOOSE Gastro Pub.

Основну аудиторію слухачів склала могилянська
спільнота, що прийшла підтримати початкових українських гумористів та
коміків. Приємним сюрпризом стало те, що більшість виступаючих були
колишніми або нинішніми студентами могилянки, що підтверджує активність
та зацікавленість наших спудеїв у розвитку вітчизняної культури гумору.

 

Редакторка: Карпенко Анастасія

Автори: Устюшенко Дар”я, Микульська Карина