20 січня 2017 в результаті засідання комісії з розгляду державних інвестиційних проектів суб’єктів інвестиційної діяльності проект реставрації Староакадемічного корпусу рекомендовано до подачі до Мінекономрозвитку для участі у відборі державних інвестиційних проектів.

222

Від Національнго університету “Києво-Могилянська академія” було презентовано інвестиційний проект “Реставрація Староакадемічного корпусу ансамблю Братського монастиря”. У проекті висвітлено історію відновлення корпусів з початку відродження вузу, переваги та наслідки щодо проведення реставрації, наявність альтернативних способів відновлень, а також обсяги та вартість витрат.

Відповідний інвестиційний проект НаУКМА подала ще 23 грудня минулого року. Наступними діями МОНу є проведення Державної експертизи державного інвестиційного проекту до 22 січня 2017 року та подання до Мінекономрозвитку інвестиційного проекту та отримання висновку до 1 березня 2017 року.

Від 1993 р. і донині університет за рахунок власних коштів, переважно благодійних, забезпечував збереження та поточний ремонт будівлі, зокрема – укріплення 70% фундаментів, реставрацію Благовіщенської церкви. 2011 року було започатковано благодійний проект «Реставрація», коштом якого проведено технічні експертизи та розроблено частину проектної документації.

На даному етапі Староакадемічний корпус не підлягає частковому відновленню, та кожний рік збільшує суму, яка наразі становить близько 80 млн. грн. Тому допомога держави може стати вирішенням цієї проблеми.  Саме через це і було створено інвестиційний проект «Реставрація» для участі у відборі державних інвестиційних проектів.

Додатки

Староакадемічний (Мазепин) корпус, закладений 1703 р. Іваном Мазепою – перша будівля, побудована в Україні для цілей вищої освіти, чиє призначення не змінилось. Будівля є символом університету. У Мазепиному корпусі працюють Дослідницька бібліотека з  фондом  колекцій та рідкісних видань,  Докторська школа. У Конгрегаційній залі та виставковій галереї до недавнього часу відбувалися наукові форуми, презентації книг, виставки, концерти, зустрічі із відомими науковцями, політичними і громадськими діячами України та світу, але через аварійний стан експлуатація зали припинена. Вільний доступ до будівлі неможливий.

Контакта інформація

Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА)
Вул. Г. Сковороди, 2
м. Київ, 04070